Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu w godzinach 7:00-22:00!

Wynajem samochodu na wakacje – wszystko co musisz wiedzieć

 

 

Bez względu na to, czy planujesz aktywnie spędzić urlop w górach czy może całe dnie odpoczywać na plaży, musisz jakoś dotrzeć na miejsce. Jeśli nie latasz samolotem lub po prostu podróżujesz po Polsce, to odpowiednim środkiem transportu będzie auto. Wypożyczalnia samochodów w Szczecinie oferuje szeroki wybór pojazdów, które bezpiecznie i sprawnie dowiozą Cię w dowolne miejsce. Sprawdź, co musisz wiedzieć jadąc na wakacje samochodem.

 

Wynajem samochodu na wakacje

 

Jeszcze jakiś czas temu wynajem auta kojarzył się z luksusem, a dziś jest to atrakcyjna opcja dla każdego. Coraz więcej osób pragnie mieć pełną kontrolę nad swoimi wakacjami i zamiast korzystać z biur podróży, decyduje się samodzielnie zorganizować wyjazd. Po przeliczeniu kosztów poniesionych na inne środki transportu i dodając dyskomfort z tym związany, okazuje się, że wynajęcie auta na wakacje jest nie tylko bardzo wygodne, ale i opłacalne.

Wakacje z wynajętym samochodem

 

Jednym z pierwszych kroków poza zarezerwowaniem noclegu czy atrakcji jest wypożyczenie samochodu. Musi być to auto, które doskonale nadaje się na długie trasy. Wybrany pojazd musi również zmieścić wszystkie bagaże i oferować wysoki komfort podróży zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Ponadto wynajęte auto z powodzeniem sprawdza się nie tylko do podróżowania po Polsce, ale również za granicą. Dzięki temu nie ograniczają Cię żadne harmonogramy i rozkłady jazdy – Ty jesteś władcą własnego czasu i decydujesz o tym, gdzie i kiedy pojechać samochodem z wypożyczalni.

 

Wypożyczalnia samochodów – co jeszcze warto wiedzieć?

 

W przypadku wynajmu samochodu na wakacje z wypożyczalni należy spełniać określone warunki, które opisano w regulaminie. Zazwyczaj jest to po prostu posiadanie prawa jazdy przez minimum rok lub dwa lata oraz ukończenie 21 roku życia. Jeśli osoba, która chce wynająć auto planuje podróż za granicę, to powinna poinformować o tym wypożyczalnię. Chociaż ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, to warto zainteresować się także ubezpieczeniem od kradzieży czy ubezpieczeniem AC.